Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to az translation catalogue (130 entries)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
az: <code>WPCF7_ContactForm</code> obyektinin <code>%1$s</code> özəlliyi <strong>artıq əlçatan deyil</strong>. Bunun yerinə <code>%2$s</code> üsulundan istifadə edin.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
az: <strong>Əlavə Parametlər</strong>, kod parçaları əlavə edərək bu əlaqə forması davranışını özəlləşdirə bildiyiniz bir yer təmin edər.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
az: <strong>Əlaqə Forması 7 %1$s üçün WordPress %2$s daha təzə versiya tələb olunur.</strong>Zəhmət olmasa öncə<a href="%3$s"> WordPress-i yeniləyin</a>.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
az: <strong>Dublikat</strong> - Bu əlaqə formasını çoxaldır. Çoxaldılmış bir əlaqə forması bütün içəriyi orijinalından təslim alır ancaq fərqi bir ID sahibdir.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
az: <strong>Redaktə et</strong> - Bu əlaqə forması üçün redaktə ekranına yönləndirir. Eyni zamanda əlaqə formasının başlığına tıklayaraq bu ekrana vara bilərsiniz.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
az: <strong>Forma</strong>, HTML formasının içəriyidir. Bir maddə içində izin verilən, seçməli HTML istifadə edə bilərsiniz. Eyni zamanda Əlaqə Forması 7-nin forma-etiketlərini burada istifadə edə bilərsiniz.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
az: <strong>Poçt (2)</strong>, Poçt ilə bənzər işləyən əlavə bir poçt şablonudur. Poçt (2) tək fərqi sadəcə Poçt uğurlu olaraq göndərildiyində göndərilir.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
az: <strong>Poçt</strong>, istifadəçilər bunu göndərdiyində bu əlaqə formasının göndəriləcəyi bir poçt şablonunu (başlıqlar və mesaj gövdəsi) idarə edir. Əlaqə Forması 7-nin poçt-etiketlərini burada istifadə edə bilərsiniz.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
az: <strong>Başlıq</strong>, əlaqə formasının başlığıdır. Bu başlıq sadəcə bir əlaqə formasını etiketləmək üçün istifadə edilir və redaktə edilə bilər.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
az: Forma-etiketi, bir forma içəriyində istifadə edilən bucaqlı mötərizələrlə bağlanan bir qısa koddur. Forma-etiketi əsasən bir giriş sahəsini təmsil edər və vidcetləri dörd parçaya ayrıla bilir: növ, adı, seçimlər və dəyərlər. Əlaqə Forması 7; mətn sahələrinin, rəqəm sahələrinin, tarix sahələrinin, təsdiqləmə qutularının, radio düymələrinin, menyuların, fayl göndərmə sahələrinin, CAPTCHA-ların və kiçik sorğu sahələrinin bir neçə növünü dəstəkləyər.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
az: Poçt-etiketi eyni zamanda hər Poçt və Poçt (2) sahəsində istifadə edə biləcəyiniz bucaqlı mötərizələrlə bağlanan bir qısa koddur. Bir poçt-etiketi bir forma-etiketinə qarşılıq verən bir giriş sahəsindən edilən bir istifadəçi giriş dəyərini təmsil edər.

en: Acceptable file types
az: Qəbul edilən fayl növləri

en: Add New
az: Yenisini əlavə et

en: Add New Contact Form
az: Yeni Əlaqə Forması əlavə et

en: Additional Settings
az: Əlavə Parametrlər

en: Additional Settings (%d)
az: Əlavə Parametrlər (%d)

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
az: Verdiyiniz hər hansı bir bilgi, izniniz olmadan xidmət servisləri ilə paylaşılmayacaqdır.

en: Author
az: Müəllif

en: Available Actions
az: Mümkün Hərəkətlər

en: Class attribute
az: Sinif atributu

en: Contact
az: Əlaqə

en: Contact Form
az: Əlaqə Forması

en: Contact Form 7
az: Əlaqə Forması 7

en: Contact Forms
az: Əlaqə Formaları

en: Contact form %d
az: Əlaqə forması %d

en: Contact form created.
az: Əlaqə forması yaradıldı.

en: Contact form deleted.
az: Əlaqə forması silindi

en: Contact form saved.
az: Əlaqə forması yaddaşda saxlanıldı

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
az: Bu qısa kodu köçürün və yazınızın, səhifənizin ya da mətn parçası olan içəriyinizin içinə yapışdırın:

en: Date
az: Tarix

en: Date format that the sender entered is invalid
az: Göndərənin daxil etdiyi tarix formatı keçərsizdir

en: Date is earlier than minimum limit
az: Tarix, ən az limitdən daha erkəndir

en: Date is later than maximum limit
az: Tarix, ən çox limitdən daha gecdir

en: Default value
az: Standart dəyər

en: Delete
az: Sil

en: Dismiss
az: Bağla

en: Docs
az: Sənədlər

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; Redaktə et

en: Edit Contact Form
az: Əlaqə Formasını redaktə et

en: Email address that the sender entered is invalid
az: Göndərənin daxil etdiyi e-poçt ünvanı düzgün deyildir

en: Enter title here
az: Başlığı buraya daxil edin

en: Error in deleting.
az: Silərkən bir xəta baş verdi.

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
az: Çıxışdan boş poçt-etiket xətlərini ayrı tut

en: FAQ
az: ÇVS

en: Field type
az: Sahə növü

en: For more information:
az: Daha çox məlumat:

en: Form
az: Forma

en: Form-tag Generator: %s
az: Forma-etiket Generatoru: %s

en: Form-tags
az: Forma-etiketləri

en: From
az: Kimdən

en: From: %s
az: Kimdən: %s

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
az: Əlaqə formaları siyahsındakı bir sətr üzərində mausunuzu tutmaq əlaqə formanzı idarə etməyinizə izin verən hərəkət bağlantılarını göstərəcək. Aşağıdakı hərəkətləri edə bilərsiniz:

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
az: <strong>Mesajlar</strong> içində, bu əlaqə forması üçün istifadə edilən mesajların çeşidli növlərini redaktə edə bilərsiniz. Bu mesajlar, gərəkli bir sahəni boş buraxdığınızda gördüyünüz təsdiqləmə xəta mesajı kimi nisbətən qısa mesajlardır.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
az: Aşağıdakı sahələrdə, bu poçt etiketlərindən istifadə edə bilərsiniz:

en: Insert Tag
az: Etiket daxil et

en: Integration
az: İnteqrasiya

en: Invalid key values.
az: Xətalı açar dəyəri.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
az: Başqa bir əlaqə forması qoşması. Sadə amma çevik.

en: Label
az: Etiket

en: Mail
az: Poçt

en: Mail (2)
az: Poçt (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
az: Poçt (2) bir avtomatik cavablayıcı olaraq istifadə edilən bir əlavə poçt şablonudur.

en: Mail-tags
az: Poçt-etiketləri

en: Max
az: Maks

en: Message Body:
az: Mesaj gövdəsi:

en: Messages
az: Mesajlar

en: Number format that the sender entered is invalid
az: Göndərənin daxil etdiyi rəqəm formatı keçərsizdir

en: Number is larger than maximum limit
az: Rəqəm maksimal limitdən böyükdür

en: Number is smaller than minimum limit
az: Rəqəm ən az limitdən daha kiçikdir

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
az: Bu ekranda, bir əlaqə formasını redaktə edə bilərsiniz. Əlaqə forması aşağıdakı vidcetlərdən ibarətdir:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
az: Bu ekranda, Əlaqə Forması 7 tərəfindən verilən əlaqə formalarını idarə edə bilərsiniz. Liitsiz sayda əlaqə formalarını idarə edə bilərsiniz. Hər bir əlaqə forması bənzərsiz bir ID və Əlaqə Forması 7 qısa koduna  ([contact-form-7 ...]) sahibdir. Bir əlaqə formasını yazı ya da bir mətn parçası içinə əlavə etmək üçün hədəf içinə qısa kodu əlavə edin.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
az: Bu ekranda, Əlaqə Forması 7 vasitəsi ilə istifadə edilə bilinən servisləri idarə edə bilərsiniz. API istifadə etmək, istifadə edilə bilinən hər hansı bir servis ilə iş birliyi etməyi təmin edəcək.

en: Overview
az: Əsas Baxış

en: Questions and answers
az: Suallar və Cavablar

en: Quiz
az: Kiçik Sorğu

en: Range
az: Aralıq

en: Save
az: Yaddaşda saxla

en: Search Contact Forms
az: Əlaqə Formalarını Axtar

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; üçün axtarışın nəticələri

en: Secret Key
az: Məxfi Açar

en: Send
az: Göndər

en: Sender's message was sent successfully
az: Göndərənin mesajı uğurla göndərildi.

en: Settings
az: Parametrlər

en: Settings saved.
az: Parametrlər qeyd edildi.

en: Shortcode
az: Qısakod

en: Site Key
az: Sayt Açarı

en: Slider
az: Slayder

en: Spinbox
az: Döndürmə qutusu

en: Subject
az: Mövzu

en: Subject: %s
az: Mövzu: %s

en: Submission was referred to as spam
az: Təqdimat spam olaraq göndərildi

en: Support
az: Dəstək

en: Telephone number that the sender entered is invalid
az: Göndərənin daxil etdiyi telefon nömrəsi keçərsizdir

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
az: Göndərənin daxil etdiyi kod CAPTCHA kodu ilə uyğun gəlmir

en: There are terms that the sender must accept
az: Göndərənin qəbul etməsi vacib olan şərtlər var.

en: There is a field that the sender must fill in
az: Göndərənin doldruması gərəkən boş bölmələr mövcuddur.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
az: Bu əlaqə forması CAPTCHA bloklarından ibarətdir, amma vacib kitabxanalar (GD və FreeType) sizin serverdə mümkün deyil.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
az: Bu əlaqə forması CAPTCHA bloklarından ibarətdir, amma fayllar (%s) üçün müvəqqəti qovluq mövcud deyil və ya yazıla bilən deyildir. Siz qovluq yarada bilər və ya qovluqla əlaqəli əməliyyat qaydalarını (permissions) manual olaraq dəyişə bilərsiniz.

en: Title
az: Başlıq

en: To
az: Kimə

en: URL that the sender entered is invalid
az: Göndərənin daxil etdiyi URL keçərsizdir

en: Untitled
az: Başlıqsız

en: Uploaded file is too large
az: Yüklənən fayl çox böyükdür

en: Uploading a file fails for PHP error
az: Fayl PHP xətasına görə yüklənmədi

en: Uploading a file fails for any reason
az: Fayl yükləmədə hansısa səbəbdən səhv baş verdi

en: Use HTML content type
az: HTML içərik növündən istifadə et

en: Use Mail (2)
az: Poçt (2) İstifadə et

en: Validation errors occurred
az: Təsdiqləmə xətası baş verdi

en: Y/m/d
az: d.m.Y

en: You are not allowed to delete this item.
az: Bu maddəni silməyinizə izin verilmir.

en: You are not allowed to edit this contact form.
az: Bu əlaqə formasını redaktə etməyinizə izin verilmir.

en: You are not allowed to edit this item.
az: Bu maddəni redaktə etməyinizə izin verilmir.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
az: Özəlləşdirmə kod parçalarını burada əlavə edə bilərsiniz. Əlavə məlumatlar üçün baxın: %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
az: Ayrıca bu əski stil qısa koddan istifadə edə bilərsiniz:

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
az: İstifadə etməyi planladığınız servis ilə bir hesaba öncə qeydiyyatdan keçməyiniz gərəkə bilər. Bunu etdiyinizdə, hesabınızla servisə qoşulmaq üçün Əlaqə Formsı 7-yə səlahiyyət verməyiniz gərəkdir.

en: Your entered code is incorrect.
az: Daxil etdiyiniz kod səhvdir.

en: acceptance
az: qəbul

en: checkboxes
az: təsdiqləmə qutuları

en: date
az: tarix

en: drop-down menu
az: aşağı-açılan menyu

en: email
az: e-poçt

en: file
az: fayl

en: number
az: rəqəm

en: quiz
az: kiçik sorğu

en: radio buttons
az: radio düymələri

en: submit
az: göndər

en: text
az: mətn

en: text area
az: çoxlu mətn sahəsi
